• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
EĞİTİM BİLGİLERİ
Takvim

Anasayfa

 Basel için 2023 senesi namaz vakitlerini İMSAKİYE bölümünden indirebilirsiniz.
 26 Eylül,11/12 Rabi'l-Evvel, Salıyı Çarşambaya bağlayan gece, MEVLİD KANDİLİ: Cümle islâm â'lemine Mubarek olsun. 
Batı’nın taraflara “uslu olun” tavsiyesinde bulunma sahtekârlığı Irak'ta bir buçuk milyon insanımızı katleden ve ülkeyi harabeye çeviren ABD, bu işgali de “demokrasi” için yapmıştı. Böyle bir demokrasi Batı’nın taraflara “uslu olun” tavsiyesinde bulunma sahtekârlığı Irak'ta bir buçuk milyon insanımızı katleden ve ülkeyi harabeye çeviren ABD, bu işgali de “demokrasi” için yapmıştı. Böyle bir demokrasi anlayışına sahip ABD’ye göre Mısır’daki kanlı darbe de demokrasi içindi.
PEYGAMBERİ sevmek sadece kuru lafla, sevgi edebiyatıyla olmaz. Peygamber yürekten sevilmeli ve bu sevgi yaşayışa yansımalıdır. Peygamber'i hakkıyla seven, onun Hak katından getirmiş olduğu Kur'ana sımsıkı sarılır, o mukaddes Kitabın yap dediklerini yapar, yapma dediklerinden kaçınır.
Toplumsal bir varlık olan insanın içtimai hayattaki mutluluğunun sırrı, içerisinde yaşamış olduğu toplumda adalet ilkesinin hakim olmasıdır. Bu ilke, toplumun temeli olan aileden başlayıp en üst yapı olan devlete kadar uzanır. Bir babanın aile ocağındaki huzurunun sırrı, eşi ve evlatlarına karşı adil olmasındadır. Aile hayatına adalet ilkesi hakim olduğunda o ev, cennet bahçelerinden bir bahçe olur.
MÜSLÜMAN bir toplum aşağıdaki durumlara düşerse sonu iyi olmaz. Başına birtakım felaketler, musibetler ve afetler gelir. Tokatlar yer. 1. İtikadı bozulursa…
Ehl-İ Sünnet itikadına göre evliyanın kerameti haktır. Lakin kerametler konusunda birtakım gerçekleri bilmek gerekir. Veliler kerametlerini açıklamazlar, keramet reklâmı ve ticareti yapmazlar. Aksine gizlerler. En büyük kerametler nelerdir? On bir tanesini sayayım:
... 19 ...
Simge
İlâhiler ve Vaazlar
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.085027.1935
Euro28.828128.9436