• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
Takvim

Anasayfa

 Basel için namaz vakitlerini, İMSAKİYE bölümünden indirebilirsiniz!
ALLAH teâlâ nasib ederse 31 Ağustos Cumartesi, 1 Muharrem hicri senebaşı 1441.  İSLAM ALEMİNE MUBAREK OLA.
9 Eylül Pazartesi, 10 Muharrem
AŞÛRE GÜNÜ.1. İMAN, İslam, Kur’an ve Ümmet hizmetlerinin, bunları başarı ile ifa edebilecek ehliyetli, liyakatli, faziletli kimselere verilmesi gerekir. 2. Ehliyetsiz, başarısız kimselere hizmet tevdi etmek İslam’a ve Ümmet’e hıyanet olur.
1. Resulullah efendimiz (Salat ve selam olsun ona) bundan bin dört yüz sene önce “Ümmetim yetmiş üç fırkayla ayrılacak, biri dışında bunlar Cehennemliktir” buyurmuşlar, kurtulacak olan fırka (Fırka-i Nâciye) hangisidir sorusuna
Ömrünü uzatmak isteyenler: Üzerlerine farz olan ibadetlere vakit ayırsınlar. Bilhassa namazı dosdoğru kılsınlar. Kâinata, mahlukata (çeşit çeşit yaratıklara), mevcudata (varlıklara) ibret gözüyle baksınlar.
CUMHURİYETİN ilkeleri, değerleri, kriterleri vardır: * Birincisi adalettir. Adalet, âdil kanunlarla ve âdil yargı sistemi ile sağlanır. Bunlar yoksa o adalet lafta kalır.
Alemlere Rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammmed Mustafa (S.A.V.) efendimizin dünyaya teşriflerinin sene-i devriyesi, hicri, 11/12 Rabî'ûl-evvel 1440. Milâdi, 19/20 Aralık 2018, Pazartesiyi Salıya bağlayan gece; MEVLİD GECESİDİR.
 6  ...
Vakıf Binası
İlâhiler ve Vaazlar
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.74985.7728
Euro6.36106.3865