• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
EĞİTİM BİLGİLERİ
Takvim

Anasayfa

 Basel için namaz vakitlerini, İMSAKİYE bölümünden indirebilirsiniz!

ALLAH Celle Celâlühü nasib ederse 20 Ağustos 2020 Perşembe; 1 Muharrem 1442 Hicri SENE BAŞI. Cümle islâm âlemine Mubarek olsun.
29 Ağustos Cumartesi; 10 Muharrem, Aşurâ günü. Allahü teâlâ bütün şehidlerimize rahmet eylesın. Âmin.

1. İMAN, İslam, Kur’an ve Ümmet hizmetlerinin, bunları başarı ile ifa edebilecek ehliyetli, liyakatli, faziletli kimselere verilmesi gerekir. 2. Ehliyetsiz, başarısız kimselere hizmet tevdi etmek İslam’a ve Ümmet’e hıyanet olur.
1. Resulullah efendimiz (Salat ve selam olsun ona) bundan bin dört yüz sene önce “Ümmetim yetmiş üç fırkayla ayrılacak, biri dışında bunlar Cehennemliktir” buyurmuşlar, kurtulacak olan fırka (Fırka-i Nâciye) hangisidir sorusuna
Ömrünü uzatmak isteyenler: Üzerlerine farz olan ibadetlere vakit ayırsınlar. Bilhassa namazı dosdoğru kılsınlar. Kâinata, mahlukata (çeşit çeşit yaratıklara), mevcudata (varlıklara) ibret gözüyle baksınlar.
CUMHURİYETİN ilkeleri, değerleri, kriterleri vardır: * Birincisi adalettir. Adalet, âdil kanunlarla ve âdil yargı sistemi ile sağlanır. Bunlar yoksa o adalet lafta kalır.
Alemlere Rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammmed Mustafa (S.A.V.) efendimizin dünyaya teşriflerinin sene-i devriyesi, hicri, 11/12 Rabî'ûl-evvel 1440. Milâdi, 19/20 Aralık 2018, Pazartesiyi Salıya bağlayan gece; MEVLİD GECESİDİR.
 6  ...
Vakıf Binası
İlâhiler ve Vaazlar
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.52927.5593
Euro8.92328.9590