• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
EĞİTİM BİLGİLERİ
Takvim

Anasayfa

 Basel için namaz vakitlerini İMSAKİYE bölümünden indirebilirsiniz!
Allah teâlâ nasib ederse 17 Eylül; 11 Rabiül-evvel, Pazarı, Pazartesiye bağlayan gece MEVLİD KANDİLİdir. Cümle islâm âlemine mubarek olsun!
Muharrem Ayı ve 'Âşurâ Günü "Şehrullahi'l-Muharrem" olarak meşhur olan, yani "Allah'ın ayı Muharrem" olarak bilinen Muharrem ayı, İlâhi bereket ve feyzin, Rabbani ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı bir aydır.
Kulak ver bî-nevaya gönül ersin devaya Bugün haberdâr olsun bir fi'l-i bî-revaya Düştü Hüseyn atından meydân-ı Kerbelâ'ya Cebrail git haber ver Sultân-i Enbiyaya Geleli nesl-i Âdem görmedi mislin âlem Yezid'ler oldu hürrem bu derd-i bî-devaya Düştü Hüseyn atından meydân-ı Kerbelâ'ya Cebrail git haber ver Sultân-i Enbiyaya
Bilindiği üzere, kamerî aylardan zilhicce ayının onuncu, on birince ve on ikinci günlerinde Allah’a ibadet ve yakınlık niyeti ile kesilen 5 çeşit hayvana kurban (kurbanlık) denilir. Bunlar; koyun, keçi, sığır, deve ve mandadır.
Zâlim savcı, Atıf efendi için on sene sürgün cezası istemişti, en zâlim mahkeme onun idamına karar verdi. Avukatsız, Yargıtaysız, bugün idam kararı veriyorlar, yarın asıyorlar... O mahkeme bir zulüm ve şenâat mahkemesi idi.
Arefe günü sabah namazından itibaren bayramın dördüncü gününün ikindi namazına kadar, yirmi üç farz namazının arkasından birer defa "Allahu ekber Allahu ekber, Lâ ilâhe illallahu vallahu ekber. Allahu ekber ve lillahi'l-hamd" diye tekbir getirilir ki, buna "teşrîk tekbiri" denir.
... 25 ...
Vakıf Binası
İlâhiler ve Vaazlar
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.26029.2973
Euro10.730010.7730