• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
EĞİTİM BİLGİLERİ
Takvim

Anasayfa

 Basel için namaz vakitlerini İMSAKİYE bölümünden indirebilirsiniz!
Allah teâlâ nasib ederse 17 Eylül; 11 Rabiül-evvel, Pazarı, Pazartesiye bağlayan gece MEVLİD KANDİLİdir. Cümle islâm âlemine mubarek olsun!
Ortalıkta birtakım bozuk ictihadlar ve fetvalar uçuşuyor. Müslümanların kafaları karmakarışık. Zamanımızda mutlak müctehid yoktur. Bunca ictihadı kimler yumurtluyor?
Dünyanın en güzel mekanları arasında saraylar, köşkler hep ilk sıralarda yer alır. Bu mekanların gösterişli güzellikleri tarif edilirken de hep güzel bir manzaraya sahip olmalarından, eşyalarının çok değerli olmasından, dekorasyonlarının güzelliğinden, sütunların, altın yaldızlı tahtların, mobilyaların ihtişamından bahsedilir. Allah'ın Kuran'da bildirdiği cennetle ilgili
BÜTÜN insanlık ahir zaman peygamberi Resul-i Kibriya aleyhi ekmelüttahaya efendimizin ümmetidir. İman edenler ümmet-i icabettir. Etmeyenler ümmet-i dâvettir. Bu yazımda ümmet-i icabetten yani mü’minlerin oluşturduğu ümmetten bahsetmek istiyorum.
Bütün ibadetler, Yüce Yaratıcı ile insan arasındaki bir irtibatı (diyalogu) temsil eder. Mümin bir şahsiyet, hayatının tamamını Allah’ın gözetimi altında yaşadığını hiçbir zaman aklından çıkarmaz. Bu yüksek bilinç düzeyi, insanın bütün eylemlerindeki farkındalığı zirveye taşır.
Hz. Ali (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) (bir gün): "Ümmetim on beş şeyi yapmaya başlayınca ona büyük belanın gelmesi vacib olur!" buyurmuşlardı. (Yanındakiler): "Ey Allah'ın Resulü! Bunlar nelerdir?" diye sordular. Aleyhissalâtu vesselâm saydı:
... 22 ...
Vakıf Binası
İlâhiler ve Vaazlar
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.27809.3151
Euro10.816110.8594