• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
EĞİTİM BİLGİLERİ
Takvim

Anasayfa

 Basel için 2023 senesi namaz vakitlerini İMSAKİYE bölümünden indirebilirsiniz.
Allah Teâlâ hazretleri nasib ederse, 23 Ocak Pazartesi 1RECEB 1444 üç ayların başlangıcı. 26/27 Ocak, Perşembeyi Cumaya bağlayan Gece  4/5 Receb REGAİB KANDİLİ. Cümle Müslümanlara Mubarek olsun.
Camiyle ilgili en önemli ve hayatî konu mihraba geçip halka namaz kıldıran, haftada bir Cuma hutbesi okuyan, kürsüsünden nasihat edip aydınlatan icazetli ve beratlı imam, hatip ve vaizlerdir.
Ortalıkta birtakım bozuk ictihadlar ve fetvalar uçuşuyor. Müslümanların kafaları karmakarışık. Zamanımızda mutlak müctehid yoktur. Bunca ictihadı kimler yumurtluyor?
Dünyanın en güzel mekanları arasında saraylar, köşkler hep ilk sıralarda yer alır. Bu mekanların gösterişli güzellikleri tarif edilirken de hep güzel bir manzaraya sahip olmalarından, eşyalarının çok değerli olmasından, dekorasyonlarının güzelliğinden, sütunların, altın yaldızlı tahtların, mobilyaların ihtişamından bahsedilir. Allah'ın Kuran'da bildirdiği cennetle ilgili
BÜTÜN insanlık ahir zaman peygamberi Resul-i Kibriya aleyhi ekmelüttahaya efendimizin ümmetidir. İman edenler ümmet-i icabettir. Etmeyenler ümmet-i dâvettir. Bu yazımda ümmet-i icabetten yani mü’minlerin oluşturduğu ümmetten bahsetmek istiyorum.
Bütün ibadetler, Yüce Yaratıcı ile insan arasındaki bir irtibatı (diyalogu) temsil eder. Mümin bir şahsiyet, hayatının tamamını Allah’ın gözetimi altında yaşadığını hiçbir zaman aklından çıkarmaz. Bu yüksek bilinç düzeyi, insanın bütün eylemlerindeki farkındalığı zirveye taşır.
... 22 ...
Simge
İlâhiler ve Vaazlar
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.776518.8518
Euro20.436820.5187