• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
EĞİTİM BİLGİLERİ
Takvim

Anasayfa

 Basel için namaz vakitlerini İMSAKİYE bölümünden indirebilirsiniz.

Ülkemizde korkunç fitne fesat, nifak şikak, tefrika ihtilaf bulunduğunu kimse inkâr edemez. Bunun vebali, sorumluluğu kimlerin üzerinedir? Bazı kolaycılar, ucuzcular fitne ve fesadın sebebini dinsizlerin, şu veya bu agresif düşmanların, dış güçlerin, onların içteki yardakçılarının üzerine atıyor.
YAZMIŞTIM, dediklerim çıktı. Risale-i Nurları, müellifinin vasiyetine rağmen sadeleştirenler tokat yediler. Onların cahillik mazeretleri yoktu. Üstad, çok açık ve kesin şekilde Risalelerin diline dokunulmamasını, aynen muhafaza edilmesini istemişti. Bunu çok iyi biliyorlardı. Üstadın vasiyetini çiğnediler ve tokat yediler. Bu tokattan sonra, sadeleştirilmiş risalelerin piyasadan çekilmesi gerekir. Üstad Bediüzzaman sadece dinî hizmetler etmemiş, kültür ve lisan yönünden de büyük hizmetler etmiştir.
İçinde bulunduğumuz günlerde Efendimiz(SAV)'in bu hadislerinin, birlik ve beraberliğimizi korumamıza vesile olması temennisiyle... Atâ el-Horasân anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Musâfaha edin ki (el sıkışın ki), kalplerdeki kin gitsin, hediyeleşin ki birbirinize sevgi doğsun ve aradaki düşmanlık bitsin."
Ben şahsen bunaldım bu gündemden. Kimse kimseyi duymuyor, dinlemiyor, anlamıyor. “Sizi seviyoruz ama” diyerek başlıyorlar cümleye. Gerisi bağlar gazeli. Ben, “fefirruu ilellah” ayetine uyarak “Allah’a kaçıyorum.” Belki içim açılır inşallah. Bize kıssadan hisse gerek, haberin aslından ziyade verdiği mesaja bakalım derim. İşte bu yüzden şu iki hikayeyi anlatmakta bir mahzur görmüyoruz:
Batı’nın taraflara “uslu olun” tavsiyesinde bulunma sahtekârlığı Irak'ta bir buçuk milyon insanımızı katleden ve ülkeyi harabeye çeviren ABD, bu işgali de “demokrasi” için yapmıştı. Böyle bir demokrasi Batı’nın taraflara “uslu olun” tavsiyesinde bulunma sahtekârlığı Irak'ta bir buçuk milyon insanımızı katleden ve ülkeyi harabeye çeviren ABD, bu işgali de “demokrasi” için yapmıştı. Böyle bir demokrasi anlayışına sahip ABD’ye göre Mısır’daki kanlı darbe de demokrasi içindi.
... 18 ...
Simge
İlâhiler ve Vaazlar
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.607218.6818
Euro19.562719.6411