• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
EĞİTİM BİLGİLERİ
Takvim

Anasayfa

 Basel için 2023 senesi namaz vakitlerini İMSAKİYE bölümünden indirebilirsiniz.
Allah Teâlâ hazretleri nasib ederse, 23 Mart Perşembe, 1 RAMAZAN 1444.  17/18 Nisan Pazartesiyi Salıya bağlayan gece, 26/27 Ramazan, KADİR GECESİ. 21 Nisan Cuma 1 Şevvel, Ramazan Bayramı.  ALLAH Celle Celâlühü  Cümle Müslümanların her türlü taatlarını kabul eylesin.
"Hakkın, hakikatin, adaletin, şefkatin, merhametin olmadığı, insana değer verilmediği, insan onurunun ayaklar altına alındığı, kadınların aşağılandığı, kız çocuklarının hala hor görüldüğü, küçük kız çocuklarının zorla evlendirildiği bir dünya, İslam'ın dünyası sayılır mı" dedi.
ALLAHÜ Teâla insanlara ezelde “Ben sizin Rabbiniz değil miyim?” diye sormuştu, insanlar da “Evet Sen elbette bizim Rabbimizsin” cevabını vererek Yüce Yaratan ile ahd ü misak yapmışlardı. Biz Müslümanlar dünya hayatında bu ahd ü misakı hatırlayanlarız. Bu ahd ü misakın şartları vardır. Rabb olarak Allahü Tealadan,
Merhum Mehmet Oruç’un “Dinler arası diyalog tuzağı ve dinde reform” adlı eserinden alıntılar yapmaya devam ediyoruz… Konu: İslam alemine dayatılan “dinin modernize edilmesi, dinde reform” Hani bir çok kez “bu yaşanılan İslam Emevi dinidir” deniliyor ya! İşte bu söylentiyi kimler çıkartıyor onu deşifre ediyor merhum… (Ruhuna Fatiha)
Ülkemizde korkunç fitne fesat, nifak şikak, tefrika ihtilaf bulunduğunu kimse inkâr edemez. Bunun vebali, sorumluluğu kimlerin üzerinedir? Bazı kolaycılar, ucuzcular fitne ve fesadın sebebini dinsizlerin, şu veya bu agresif düşmanların, dış güçlerin, onların içteki yardakçılarının üzerine atıyor.
YAZMIŞTIM, dediklerim çıktı. Risale-i Nurları, müellifinin vasiyetine rağmen sadeleştirenler tokat yediler. Onların cahillik mazeretleri yoktu. Üstad, çok açık ve kesin şekilde Risalelerin diline dokunulmamasını, aynen muhafaza edilmesini istemişti. Bunu çok iyi biliyorlardı. Üstadın vasiyetini çiğnediler ve tokat yediler. Bu tokattan sonra, sadeleştirilmiş risalelerin piyasadan çekilmesi gerekir. Üstad Bediüzzaman sadece dinî hizmetler etmemiş, kültür ve lisan yönünden de büyük hizmetler etmiştir.
... 18 ...
Simge
İlâhiler ve Vaazlar
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.978619.0547
Euro20.261120.3423