• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
EĞİTİM BİLGİLERİ
Takvim

Anasayfa

 Basel için namaz vakitlerini İMSAKİYE bölümünden indirebilirsiniz!
Allah teâlâ nasib ederse 17 Eylül; 11 Rabiül-evvel, Pazarı, Pazartesiye bağlayan gece MEVLİD KANDİLİdir. Cümle islâm âlemine mubarek olsun!
1. Cemaat, tarikat, grup, hizip, fırka, parça holiganlığı, militanlığı yapan fanatiklerde… 2. Kalplerinde din yerine kin bulunanlarda… 3. Devamlı olarak yalan söyleyen kezzablarda…
Dört başı mamur, efradını câmi, ağyarını mâni, ideal, örnek İslam büyüğünde bulunması gereken hasletler ve şartlar nelerdir:
Osmanlı İslam Devletinin Manevi Lideri Şeyh Edebali Hazretlerinden, Osmanlı’nın banisi, kurucusu Osman Gazi’ye nasihatlarını içeren mektubunu, Müslümanların geleceği adına önemli bir tarihi süreçten geçtiğimiz bir dönemde, önce kendi nefsimize, sonra da ilgili makam sahipleri kardeşlerime, sevgimizin ve Hakkı tavsiye görevimizin gereği arz etmek istiyorum. “Ey Oğul!
"Hakkın, hakikatin, adaletin, şefkatin, merhametin olmadığı, insana değer verilmediği, insan onurunun ayaklar altına alındığı, kadınların aşağılandığı, kız çocuklarının hala hor görüldüğü, küçük kız çocuklarının zorla evlendirildiği bir dünya, İslam'ın dünyası sayılır mı" dedi.
ALLAHÜ Teâla insanlara ezelde “Ben sizin Rabbiniz değil miyim?” diye sormuştu, insanlar da “Evet Sen elbette bizim Rabbimizsin” cevabını vererek Yüce Yaratan ile ahd ü misak yapmışlardı. Biz Müslümanlar dünya hayatında bu ahd ü misakı hatırlayanlarız. Bu ahd ü misakın şartları vardır. Rabb olarak Allahü Tealadan,
... 17 ...
Vakıf Binası
İlâhiler ve Vaazlar
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.27809.3151
Euro10.816110.8594