• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
EĞİTİM BİLGİLERİ
Takvim

Anasayfa

 Basel için 2023 senesi namaz vakitlerini İMSAKİYE bölümünden indirebilirsiniz.
Allah Teâlâ hazretleri nasib ederse, 23 Mart Perşembe, 1 RAMAZAN 1444.  17/18 Nisan Pazartesiyi Salıya bağlayan gece, 26/27 Ramazan, KADİR GECESİ. 21 Nisan Cuma 1 Şevvel, Ramazan Bayramı.  ALLAH Celle Celâlühü  Cümle Müslümanların her türlü taatlarını kabul eylesin.
Dünyaca ünlü ABD'li düşünür Noam Chomsky, İsrail'e karşı güçlü tavır alan ve Filistinlilere yapılan haksızlığı kabul etmek istemediğini açıkça söyleyen tek ülkenin Türkiye olduğunu söyledi. Chomsky, AA muhabirine, Orta Doğu'da yaşanan son gelişmeler ile İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları hakkında değerlendirmede bulundu.
Peygamberimiz,(SAV) “İleride ineklerin otlanması gibi, dinleriyle yiyecek ve menfaat (çıkar) bekleyecek bir sınıf gelecektir. Onlardan sakınınız!’ buyurmuşlar. Yine Peygamberimizin “Dünyalık ve şöhret düşkünü kişinin, dinine verdiği zarar, bir sürüye musallat olan iki aç kurttan daha fazladır” uyarısını hiç unutmamamız icap eder.
1. Cemaat, tarikat, grup, hizip, fırka, parça holiganlığı, militanlığı yapan fanatiklerde… 2. Kalplerinde din yerine kin bulunanlarda… 3. Devamlı olarak yalan söyleyen kezzablarda…
Dört başı mamur, efradını câmi, ağyarını mâni, ideal, örnek İslam büyüğünde bulunması gereken hasletler ve şartlar nelerdir:
Osmanlı İslam Devletinin Manevi Lideri Şeyh Edebali Hazretlerinden, Osmanlı’nın banisi, kurucusu Osman Gazi’ye nasihatlarını içeren mektubunu, Müslümanların geleceği adına önemli bir tarihi süreçten geçtiğimiz bir dönemde, önce kendi nefsimize, sonra da ilgili makam sahipleri kardeşlerime, sevgimizin ve Hakkı tavsiye görevimizin gereği arz etmek istiyorum. “Ey Oğul!
... 17 ...
Simge
İlâhiler ve Vaazlar
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.978619.0547
Euro20.261120.3423