• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
EĞİTİM BİLGİLERİ
Takvim

Anasayfa

 Basel için 2023 senesi namaz vakitlerini İMSAKİYE bölümünden indirebilirsiniz.
Allah Teâlâ hazretleri nasib ederse, 23 Ocak Pazartesi 1RECEB 1444 üç ayların başlangıcı. 26/27 Ocak, Perşembeyi Cumaya bağlayan Gece  4/5 Receb REGAİB KANDİLİ. Cümle Müslümanlara Mubarek olsun.
Bir zamanlar başımızda bir İslam devleti vardı. Sonra bu zayıfladı ve yıkıldı. “Neden yıkıldı?” sorusunun bahsi uzundur. Biz soruyu şöyle soralım: “Bu yıkılışta acaba Müslümanların vebali/sorumluluğu yok mudur?
Muhterem okurlarım! Sizlerden önemle rica ediyorum. Lütfen bu beyanlarımı dikkate alınız. Aksi halde bunun mesuliyetinden kurtulamazsınız. İnancımıza göre; iyinin, faydalının, adaletin ve doğrunun toplumda yaşanır hale gelmesi için bütün gücümüzle çalışma mecburiyetimiz var. genel tanıtımda buna cihad denir. Bu anlamda cihad etmek:
Şu dünyada Yahova Şahitleri kadar kendi dinleri, sect'leri için dehşetli bir gayretle ve azimle çalışan, hizmet eden başka bir cemaat yoktur. Bu yazıyı kaleme alırken masamın üzerinde onların "EBEDÎ HAYATA Sevk Eden HAKİKAT" adlı küçük boy ciltli 192 sayfalık kitapları duruyor. İngilizcesi 1968'te basılmış, zikr ettiğim Türkçesi 1969'da yayınlanmış. İkinci sayfada şu satırlar dikkat çekiyor: "Bu kitap 116 dilde basılmıştır. Yayımlanan tüm baskılardaki kitap sayısının toplamı 106.000.000'dır." Evet 116 dile tercüme edilmiş ve 106 milyon adet basılmış!..
Efendimiz Hz. Muhammed (sav)'in en yakın arkadaşı Hz Ebubekir'in Allah'ın izniyle Hz Nevfel'i tekrar dirilttiği olayı okurken tüyleriniz diken diken olacak.
Hiç şüphesiz davetçinin el kitabı Kur’an-ı Kerîm’dir. Kur’an-ı Kerîm bizim davet ettiğimiz kitaptır. Ona en iyi davet yine onunla yapılır. Burada onun nasıl bir kitap olduğunu uzun uzun anlatmamız gerekmez. Çünkü bu daha önce yazdığımız konusudur. Ancak burada şimdi söyleyebileceğimiz,
... 21 ...
Simge
İlâhiler ve Vaazlar
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.776518.8518
Euro20.436820.5187