• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
EĞİTİM BİLGİLERİ
Takvim

Anasayfa

 Basel için 2023 senesi namaz vakitlerini İMSAKİYE bölümünden indirebilirsiniz.
Allah Teâlâ hazretleri nasib ederse, 23 Mart Perşembe, 1 RAMAZAN 1444.  17/18 Nisan Pazartesiyi Salıya bağlayan gece, 26/27 Ramazan, KADİR GECESİ. 21 Nisan Cuma 1 Şevvel, Ramazan Bayramı.  ALLAH Celle Celâlühü  Cümle Müslümanların her türlü taatlarını kabul eylesin.
Doğru inançlar ve bilgiler... İYİ işler, davranışlar, hareketler... GÜZELLİK, SANAT, ESTETİK... Doğru... İyi... Güzel... Ülkenin eğitim sistemi bu üç şey, yani doğru, iyi ve güzel üzerine oturmamışsa o ülkede işler hiçbir zaman iyi gitmeyecektir. Bizim eğitim sistemimiz hangi temeller üzerine kurulmuştur? Şu üç değer üzerine kurulmuştur:
Ulema ve fukahanın türleri, sınıfları, tabakatı, rütbeleri vardır. İyi alimler, kötü alimler... Gerçek alimler, sahte alimler... İyi alimlerin özellikleri nelerdir?
Müslümanları ne hallere soktular. Ümmet-i Muhammed (Sallallahu aleyhi ve sellem) paramparça oldu. Cahillik yayıldı. İmanın 6 şartını, İslamın 5 şartını, Allahın 14 sıfatını bilmeyen Müslümanlar var. Beş vakit namaz terk edildi, çeşit çeşit şehvetlere uyuldu. Ümmet birliği berhava oldu... Ortaya birbirinden kopuk bir yığın cemaat çıktı.
Mısır'ın başkenti Kahire'de bulunan Ulusal Işın Teknolojisi Merkezi'nde yapılan bir bilimsel araştırma, namazın, başta kanser olmak üzere birçok hastalıktan koruduğunu ortaya çıkardı.
Bir zamanlar başımızda bir İslam devleti vardı. Sonra bu zayıfladı ve yıkıldı. “Neden yıkıldı?” sorusunun bahsi uzundur. Biz soruyu şöyle soralım: “Bu yıkılışta acaba Müslümanların vebali/sorumluluğu yok mudur?
... 20 ...
Simge
İlâhiler ve Vaazlar
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.937220.0171
Euro21.410121.4959