• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
EĞİTİM BİLGİLERİ
Takvim

Anasayfa

 Basel için namaz vakitlerini İMSAKİYE bölümünden indirebilirsiniz.

Ulema ve fukahanın türleri, sınıfları, tabakatı, rütbeleri vardır. İyi alimler, kötü alimler... Gerçek alimler, sahte alimler... İyi alimlerin özellikleri nelerdir?
Müslümanları ne hallere soktular. Ümmet-i Muhammed (Sallallahu aleyhi ve sellem) paramparça oldu. Cahillik yayıldı. İmanın 6 şartını, İslamın 5 şartını, Allahın 14 sıfatını bilmeyen Müslümanlar var. Beş vakit namaz terk edildi, çeşit çeşit şehvetlere uyuldu. Ümmet birliği berhava oldu... Ortaya birbirinden kopuk bir yığın cemaat çıktı.
Mısır'ın başkenti Kahire'de bulunan Ulusal Işın Teknolojisi Merkezi'nde yapılan bir bilimsel araştırma, namazın, başta kanser olmak üzere birçok hastalıktan koruduğunu ortaya çıkardı.
Bir zamanlar başımızda bir İslam devleti vardı. Sonra bu zayıfladı ve yıkıldı. “Neden yıkıldı?” sorusunun bahsi uzundur. Biz soruyu şöyle soralım: “Bu yıkılışta acaba Müslümanların vebali/sorumluluğu yok mudur?
Muhterem okurlarım! Sizlerden önemle rica ediyorum. Lütfen bu beyanlarımı dikkate alınız. Aksi halde bunun mesuliyetinden kurtulamazsınız. İnancımıza göre; iyinin, faydalının, adaletin ve doğrunun toplumda yaşanır hale gelmesi için bütün gücümüzle çalışma mecburiyetimiz var. genel tanıtımda buna cihad denir. Bu anlamda cihad etmek:
... 20 ...
Simge
İlâhiler ve Vaazlar
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.607218.6818
Euro19.562719.6411