• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
EĞİTİM BİLGİLERİ
Takvim

Anasayfa

 Basel için namaz vakitlerini İMSAKİYE bölümünden indirebilirsiniz!

Yahudilerin meshini veya maymun ve diğer hayvanlara dönüştürülmesi meselesini müfessirlerden bazıları manevi bir mesh ve değişim veya mankurtlaşma olarak görmüşlerdir. Bazıları da zahiri hali üzere anlamışlar ve gerçekten de Yahudi bedenlerinin maymun ve domuz suretine döndüğüne hükmetmişlerdir. Birisi ahlaki istihale ve dönüşümü diğeri ise bedeni dönüşümü öngörmüştür! Hangisi daha ağır?
OSMANLI Hilafet-i İslamiyesinin yıkılmasından sonra Müslümanlık âleminde Kezzabiyyun, Deccaliyyun, Süfyaniyyun devirleri başlamıştır. Büyük tahribat olmuş, kütleler halinde irtidat görülmüştür. Uzun süren küfür ve dalalet gecesinden sonra nihayet ufukta Mehdiyyet fecr-i sadıkının nurları görülmeye başlanmıştır.
Dünyaca ünlü ABD'li düşünür Noam Chomsky, İsrail'e karşı güçlü tavır alan ve Filistinlilere yapılan haksızlığı kabul etmek istemediğini açıkça söyleyen tek ülkenin Türkiye olduğunu söyledi. Chomsky, AA muhabirine, Orta Doğu'da yaşanan son gelişmeler ile İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları hakkında değerlendirmede bulundu.
Peygamberimiz,(SAV) “İleride ineklerin otlanması gibi, dinleriyle yiyecek ve menfaat (çıkar) bekleyecek bir sınıf gelecektir. Onlardan sakınınız!’ buyurmuşlar. Yine Peygamberimizin “Dünyalık ve şöhret düşkünü kişinin, dinine verdiği zarar, bir sürüye musallat olan iki aç kurttan daha fazladır” uyarısını hiç unutmamamız icap eder.
1. Cemaat, tarikat, grup, hizip, fırka, parça holiganlığı, militanlığı yapan fanatiklerde… 2. Kalplerinde din yerine kin bulunanlarda… 3. Devamlı olarak yalan söyleyen kezzablarda…
... 16 ...
Vakıf Binası
İlâhiler ve Vaazlar
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.81788.8531
Euro10.345310.3868