• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
EĞİTİM BİLGİLERİ
Takvim

Anasayfa

 Basel için 2023 senesi namaz vakitlerini İMSAKİYE bölümünden indirebilirsiniz.
Allah Teâlâ hazretleri nasib ederse, 23 Ocak Pazartesi 1RECEB 1444 üç ayların başlangıcı. 26/27 Ocak, Perşembeyi Cumaya bağlayan Gece  4/5 Receb REGAİB KANDİLİ. Cümle Müslümanlara Mubarek olsun.
Bir toplumda azgınlıklar, arsızlıklar, isyanlar çoğalır; oradaki iyiler bunları önlemeye çalışmazlar emr-i maruf ve nehy-i münker yapmazlarsa başlarına belalar, azaplar iner; bu bela ve azaplar sadece kötülere değil, genele isabet eder, kurunun yanında yaş da yanar. Ülkemiz bu duruma gelmiştir. Kur’anın, Sünnetin, Şeriatın kesin şekilde yasakladığı büyük günahlar, isyanlar, azgınlıklar açıkça, açıkta, küstahça, meydan okurcasına işlenmektedir.
Vaktiyle bir zamanlar Irak’ta diktatörlük vardı ama siyasete karışmamak, muhalefet yapmamak, baskıcı rejimi alkışlamak şartıyla göreceli huzur, sükun, normal akan bir hayat vardı. Suriye’de de huzur, güvenlik vardı. Libya’da da…
Yahudilerin meshini veya maymun ve diğer hayvanlara dönüştürülmesi meselesini müfessirlerden bazıları manevi bir mesh ve değişim veya mankurtlaşma olarak görmüşlerdir. Bazıları da zahiri hali üzere anlamışlar ve gerçekten de Yahudi bedenlerinin maymun ve domuz suretine döndüğüne hükmetmişlerdir. Birisi ahlaki istihale ve dönüşümü diğeri ise bedeni dönüşümü öngörmüştür! Hangisi daha ağır?
OSMANLI Hilafet-i İslamiyesinin yıkılmasından sonra Müslümanlık âleminde Kezzabiyyun, Deccaliyyun, Süfyaniyyun devirleri başlamıştır. Büyük tahribat olmuş, kütleler halinde irtidat görülmüştür. Uzun süren küfür ve dalalet gecesinden sonra nihayet ufukta Mehdiyyet fecr-i sadıkının nurları görülmeye başlanmıştır.
Dünyaca ünlü ABD'li düşünür Noam Chomsky, İsrail'e karşı güçlü tavır alan ve Filistinlilere yapılan haksızlığı kabul etmek istemediğini açıkça söyleyen tek ülkenin Türkiye olduğunu söyledi. Chomsky, AA muhabirine, Orta Doğu'da yaşanan son gelişmeler ile İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları hakkında değerlendirmede bulundu.
... 16 ...
Simge
İlâhiler ve Vaazlar
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.776518.8518
Euro20.436820.5187