• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
EĞİTİM BİLGİLERİ
Takvim

Anasayfa

 Basel için 2023 senesi namaz vakitlerini İMSAKİYE bölümünden indirebilirsiniz.
Allah Teâlâ hazretleri nasib ederse, 23 Mart Perşembe, 1 RAMAZAN 1444.  17/18 Nisan Pazartesiyi Salıya bağlayan gece, 26/27 Ramazan, KADİR GECESİ. 21 Nisan Cuma 1 Şevvel, Ramazan Bayramı.  ALLAH Celle Celâlühü  Cümle Müslümanların her türlü taatlarını kabul eylesin.
ON dokuzuncu asırda Kafkasya Kadirileri ve Nakşileri Şeyh Şâmil hazretlerinin kumandasında emperyalist ve sömürgeci Çarlık ordularına karşı, efsanevî bir cihad hareketine girişmişler, şanlı destanlar yazmışlardı. İhlasla yapılan bu cihadı unutma ve Allah ve Resulullah (Salat ve selam olsun ona) yolunda canlarını feda eden, kanlarını döken fedakâr mücahid dervişleri rahmetle an.
Ziyalı bir Müslümanın başlıca hususiyetleri=özellikleri nelerdir? Birincisi: Sahih itikad sahibi olmasıdır. Firak-ı dalle mensubundan ziyalı olmaz, muzlim=karanlık adam olur. İkincisi: İslamı doğru bilecek. Üçüncüsü: İlmihalde yazılı olanları hayata uygulayacak. Namaz kılacak, oruç tutacak, zekat verecek.
1. İslam hanımefendileri sokaklarda yiyip içemezler. Başı örtülü bir hanımefendi elindeki dondurma külahını yalaya yalaya sokakta, caddede yürüyor. Böyle bir şey düşünülemez. 2. İslam hanımefendileri yabancı erkeklerin yanında, kamu alanında, herkesin içinde bırakın kahkaha ile gülmek, hiç gülemez ve tebessüm bile edemez.
Birtakım din öğretmenlerinin, hocaların, ilahiyat profesörlerinin Kur’an’a, Sünnete, Şeriata, Ehl-i Sünnet itikadına ve mezhebine aykırı fetvalar verdiklerini, aykırı ve şazz görüşler beyan ettiklerini esef ve üzüntü ile görüyoruz. Bu gibi fetva ve görüşler keenlem yekûndur, Sünnî Müslümanlar onlara değer vermemelidir. Gözündeki hastalığı tedavi ettirmek için baytara giden ve onun merhemini kullanan kör olabilir. Sorumlusu da kendisidir. İslam dini icazetsizlerden öğrenilmez, icazetli ve düzgün Sünnî ulemadan ve fukahadan öğrenilir.
AKILLI ve medenî insanlar ve toplumlar unutmaz… Onlar olup bitenleri anlamaya çalışır. Sadece dışa, yüzeye bakmazlar, hadiselerin içyüzünü de anlamaya çalışırlar… Olup bitenlerin birer netice olduğunu, bunların sebepleri bulunduğunu bilirler ve bu sebepleri arayıp bulmaya çalışırlar. Sebepler ortadan kaldırılmayınca neticelerin değiştirilemeyeceğini bilecek kadar akılları, mantıkları vardır.
... 13 ...
Simge
İlâhiler ve Vaazlar
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.978619.0547
Euro20.261120.3423