• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
EĞİTİM BİLGİLERİ
Takvim

Anasayfa

 Basel için namaz vakitlerini İMSAKİYE bölümünden indirebilirsiniz!
Allah teâlâ nasib ederse 17 Eylül; 11 Rabiül-evvel, Pazarı, Pazartesiye bağlayan gece MEVLİD KANDİLİdir. Cümle islâm âlemine mubarek olsun!
1. İslam hanımefendileri sokaklarda yiyip içemezler. Başı örtülü bir hanımefendi elindeki dondurma külahını yalaya yalaya sokakta, caddede yürüyor. Böyle bir şey düşünülemez. 2. İslam hanımefendileri yabancı erkeklerin yanında, kamu alanında, herkesin içinde bırakın kahkaha ile gülmek, hiç gülemez ve tebessüm bile edemez.
Birtakım din öğretmenlerinin, hocaların, ilahiyat profesörlerinin Kur’an’a, Sünnete, Şeriata, Ehl-i Sünnet itikadına ve mezhebine aykırı fetvalar verdiklerini, aykırı ve şazz görüşler beyan ettiklerini esef ve üzüntü ile görüyoruz. Bu gibi fetva ve görüşler keenlem yekûndur, Sünnî Müslümanlar onlara değer vermemelidir. Gözündeki hastalığı tedavi ettirmek için baytara giden ve onun merhemini kullanan kör olabilir. Sorumlusu da kendisidir. İslam dini icazetsizlerden öğrenilmez, icazetli ve düzgün Sünnî ulemadan ve fukahadan öğrenilir.
AKILLI ve medenî insanlar ve toplumlar unutmaz… Onlar olup bitenleri anlamaya çalışır. Sadece dışa, yüzeye bakmazlar, hadiselerin içyüzünü de anlamaya çalışırlar… Olup bitenlerin birer netice olduğunu, bunların sebepleri bulunduğunu bilirler ve bu sebepleri arayıp bulmaya çalışırlar. Sebepler ortadan kaldırılmayınca neticelerin değiştirilemeyeceğini bilecek kadar akılları, mantıkları vardır.
Müslümanların tek bir Ümmet çatısı altında birleşmelerini ve güçlenmelerini kimler engelliyor?.. Tabiî ki, ABD, AB, Papalık, Evangelistler, İsrail, Siyonizm, Mecusiler, militan ateistler böyle bir birleşmeyi, bütünleşmeyi asla istemezler ve gerçekleşmesini var kuvvetleriyle önlemeye çalışırlar.
EHL-İ SÜNNETE ihlasla (tekrar ediyorum ihlasla) hizmet edenler gerçekten hizmet etmiş olur. Çünkü Ehl-i Sünnet Kur’anın, Sünnetin, İslamın doğru yorumudur. Kur’ana, Sünnete, İslama yapışan sağlam kulpu tutmuş olur, yolda kalmaz.
... 13 ...
Vakıf Binası
İlâhiler ve Vaazlar
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.27809.3151
Euro10.816110.8594