• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
EĞİTİM BİLGİLERİ
Takvim

Anasayfa

 Basel için 2023 senesi namaz vakitlerini İMSAKİYE bölümünden indirebilirsiniz.
Allah Teâlâ hazretleri nasib ederse, 23 Mart Perşembe, 1 RAMAZAN 1444.  17/18 Nisan Pazartesiyi Salıya bağlayan gece, 26/27 Ramazan, KADİR GECESİ. 21 Nisan Cuma 1 Şevvel, Ramazan Bayramı.  ALLAH Celle Celâlühü  Cümle Müslümanların her türlü taatlarını kabul eylesin.
KELİME-İ Tevhid’i dil ile ikrar ediyorum ve kalben iman ve tasdik ediyorum, öyleyse Müslüman olarak varım. Allah’ı kemal sıfatlarla sıfatlı, noksan sıfatlardan münezzeh biliyor ve O’nu Rab olarak kabul ediyorum, Müslüman olarak varım. Allah kadim kelamı olan Kur’anı Kitab ve Düstur olarak kabul ediyorum, Müslüman olarak varım. İslam’ı Allah katında tek hak ve makbul din olarak kabul ediyorum, Müslüman olarak varım. Muhammed Mustafa’yı (Salat ve selam olsun ona) nebi ve seyyid kabul ediyorum, Müslüman olarak varım. İbadetlerimi sırf Allah’ın ilahî rızasını kazanmak için ihlasla yaparsam, ben Müslümanım demeye hakkım olur. İslam Şeriatını yegâne hak Şeriat ve nizam olarak kabul ediyorum, Müslüman olarak varım. Ümmet-i Muhammed’i Ümmetim olarak kabul ediyorum, Müslüman olarak varım.
Tikrit’ten sonra Bağdat Şii yönetimi Felluce’yi de ele geçirme mücadelesi veriyor. Felluce Amerikalılara karşı direnmiş anıt ve kahraman bir şehir. Irak’ın gazi şehri Felluce ile Hama’yı karşılaştırmak mümkün. Esat Hama’yı yerle bir ederken Amerikalılar Felluce’de her türlü yasak silahı denediler. Yine de baş edemediler. Amerikalılar burada terörle mücadele adına terör estirdi. Esasında Amerikan ordusu IŞİD ordusudur. IŞİD militanları Amerikalılardan öğrendiklerini bilahare sahada uyguluyorlar
Allah müstehaklarını versin, “bulaşmayayım şu pisliklere” diyorum, okuduklarım, duyduklarım beni yine hak namına gayrete getiriyor, mesuliyet duygusuyla yerimde duramıyorum, hak adına, ülkem adına, insanım ve ümmetim adına yine yazıyor, yine konuşuyorum… Sorumluluk böyle bir şey demek ki!
ON dokuzuncu asırda Kafkasya Kadirileri ve Nakşileri Şeyh Şâmil hazretlerinin kumandasında emperyalist ve sömürgeci Çarlık ordularına karşı, efsanevî bir cihad hareketine girişmişler, şanlı destanlar yazmışlardı. İhlasla yapılan bu cihadı unutma ve Allah ve Resulullah (Salat ve selam olsun ona) yolunda canlarını feda eden, kanlarını döken fedakâr mücahid dervişleri rahmetle an.
Ziyalı bir Müslümanın başlıca hususiyetleri=özellikleri nelerdir? Birincisi: Sahih itikad sahibi olmasıdır. Firak-ı dalle mensubundan ziyalı olmaz, muzlim=karanlık adam olur. İkincisi: İslamı doğru bilecek. Üçüncüsü: İlmihalde yazılı olanları hayata uygulayacak. Namaz kılacak, oruç tutacak, zekat verecek.
... 12 ...
Simge
İlâhiler ve Vaazlar
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.937220.0171
Euro21.410121.4959