• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
EĞİTİM BİLGİLERİ
Takvim

Anasayfa

 Basel için 2024 senesi namaz vakitlerini ve RAMAZAN imsakiyesini, İMSAKİYE bölümünden indirebilirsiniz.
15 Haziran 2024 Cumartesi, 9  Zilhıcce 1445- Arefe günü, 16 Haziran 2024- 10 Zilhıcce 1445, Pazar günü  Kurban Bayramı  birinci günü, 19 haziran Çarşamba Kurban  Bayramı dördüncü günü, bütün âlemi islama mubarek olsun.
Kurban Bayram namazı
Baselde Saat 06:20
TÜRKİYE nereye gidiyor? Bu sorunun cevapları bendenizce şunlardır: 1- Türkiye’de resmî ideoloji zayıflıyor. Türkiye resmî ideolojisiz bir ülke ve devlet haline geliyor. Bu, hayırlı bir gelişmedir. Türkiye büyük bir yükten, kamburdan kurtulmaktadır. 2- ABD, AB, İsrail, başka güçler Türkiye’yi parçalamak istiyor. Türkiye, bütünlüğünü korumak için direniyor, kendini savunuyor. İnşaallah parçalanmayacak, bölünmeyecektir.
KELİME-İ Tevhid’i dil ile ikrar ediyorum ve kalben iman ve tasdik ediyorum, öyleyse Müslüman olarak varım. Allah’ı kemal sıfatlarla sıfatlı, noksan sıfatlardan münezzeh biliyor ve O’nu Rab olarak kabul ediyorum, Müslüman olarak varım. Allah kadim kelamı olan Kur’anı Kitab ve Düstur olarak kabul ediyorum, Müslüman olarak varım. İslam’ı Allah katında tek hak ve makbul din olarak kabul ediyorum, Müslüman olarak varım. Muhammed Mustafa’yı (Salat ve selam olsun ona) nebi ve seyyid kabul ediyorum, Müslüman olarak varım. İbadetlerimi sırf Allah’ın ilahî rızasını kazanmak için ihlasla yaparsam, ben Müslümanım demeye hakkım olur. İslam Şeriatını yegâne hak Şeriat ve nizam olarak kabul ediyorum, Müslüman olarak varım. Ümmet-i Muhammed’i Ümmetim olarak kabul ediyorum, Müslüman olarak varım.
Tikrit’ten sonra Bağdat Şii yönetimi Felluce’yi de ele geçirme mücadelesi veriyor. Felluce Amerikalılara karşı direnmiş anıt ve kahraman bir şehir. Irak’ın gazi şehri Felluce ile Hama’yı karşılaştırmak mümkün. Esat Hama’yı yerle bir ederken Amerikalılar Felluce’de her türlü yasak silahı denediler. Yine de baş edemediler. Amerikalılar burada terörle mücadele adına terör estirdi. Esasında Amerikan ordusu IŞİD ordusudur. IŞİD militanları Amerikalılardan öğrendiklerini bilahare sahada uyguluyorlar
Allah müstehaklarını versin, “bulaşmayayım şu pisliklere” diyorum, okuduklarım, duyduklarım beni yine hak namına gayrete getiriyor, mesuliyet duygusuyla yerimde duramıyorum, hak adına, ülkem adına, insanım ve ümmetim adına yine yazıyor, yine konuşuyorum… Sorumluluk böyle bir şey demek ki!
ON dokuzuncu asırda Kafkasya Kadirileri ve Nakşileri Şeyh Şâmil hazretlerinin kumandasında emperyalist ve sömürgeci Çarlık ordularına karşı, efsanevî bir cihad hareketine girişmişler, şanlı destanlar yazmışlardı. İhlasla yapılan bu cihadı unutma ve Allah ve Resulullah (Salat ve selam olsun ona) yolunda canlarını feda eden, kanlarını döken fedakâr mücahid dervişleri rahmetle an.
... 12 ...
Simge
İlâhiler ve Vaazlar
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.208832.3378
Euro34.786334.9257