• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
EĞİTİM BİLGİLERİ
Takvim

Anasayfa

 Basel için namaz vakitlerini İMSAKİYE bölümünden indirebilirsiniz.

Tikrit’ten sonra Bağdat Şii yönetimi Felluce’yi de ele geçirme mücadelesi veriyor. Felluce Amerikalılara karşı direnmiş anıt ve kahraman bir şehir. Irak’ın gazi şehri Felluce ile Hama’yı karşılaştırmak mümkün. Esat Hama’yı yerle bir ederken Amerikalılar Felluce’de her türlü yasak silahı denediler. Yine de baş edemediler. Amerikalılar burada terörle mücadele adına terör estirdi. Esasında Amerikan ordusu IŞİD ordusudur. IŞİD militanları Amerikalılardan öğrendiklerini bilahare sahada uyguluyorlar
Allah müstehaklarını versin, “bulaşmayayım şu pisliklere” diyorum, okuduklarım, duyduklarım beni yine hak namına gayrete getiriyor, mesuliyet duygusuyla yerimde duramıyorum, hak adına, ülkem adına, insanım ve ümmetim adına yine yazıyor, yine konuşuyorum… Sorumluluk böyle bir şey demek ki!
ON dokuzuncu asırda Kafkasya Kadirileri ve Nakşileri Şeyh Şâmil hazretlerinin kumandasında emperyalist ve sömürgeci Çarlık ordularına karşı, efsanevî bir cihad hareketine girişmişler, şanlı destanlar yazmışlardı. İhlasla yapılan bu cihadı unutma ve Allah ve Resulullah (Salat ve selam olsun ona) yolunda canlarını feda eden, kanlarını döken fedakâr mücahid dervişleri rahmetle an.
Ziyalı bir Müslümanın başlıca hususiyetleri=özellikleri nelerdir? Birincisi: Sahih itikad sahibi olmasıdır. Firak-ı dalle mensubundan ziyalı olmaz, muzlim=karanlık adam olur. İkincisi: İslamı doğru bilecek. Üçüncüsü: İlmihalde yazılı olanları hayata uygulayacak. Namaz kılacak, oruç tutacak, zekat verecek.
1. İslam hanımefendileri sokaklarda yiyip içemezler. Başı örtülü bir hanımefendi elindeki dondurma külahını yalaya yalaya sokakta, caddede yürüyor. Böyle bir şey düşünülemez. 2. İslam hanımefendileri yabancı erkeklerin yanında, kamu alanında, herkesin içinde bırakın kahkaha ile gülmek, hiç gülemez ve tebessüm bile edemez.
... 12 ...
Simge
İlâhiler ve Vaazlar
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.607818.6824
Euro19.654719.7334