• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Saat
EĞİTİM BİLGİLERİ
Takvim

Anasayfa

 Basel için 2023 senesi namaz vakitlerini İMSAKİYE bölümünden indirebilirsiniz.
Allah Teâlâ hazretleri nasib ederse, 23 Ocak Pazartesi 1RECEB 1444 üç ayların başlangıcı. 26/27 Ocak, Perşembeyi Cumaya bağlayan Gece  4/5 Receb REGAİB KANDİLİ. Cümle Müslümanlara Mubarek olsun.
SÜNNİLİKTE tevellâ nedir?.. Allah’ı sevip O’nun rızasını kazananları sevmektir… Allah’ı seven ve O’nun rızasını kazanan bu bahtiyarlar kimlerdir?..
Günümüzde çok aranan, ama az bulunan ihlas ve samimiyet denilen iksirin önem ve değerini ne kadar anlatsak tam ifade etmiş olamayız. Gerçekçi, ihlaslı, samimî, candan ve içten davranan örnek insanlar çok az.
QUR’ANA zıt, karşı, aykırı bütün sözde iyilikler aslında fitnedir, fesattır. Resulullahın (Salat ve selam olsun ona) Sünnetine, emirlerine, tavsiyelerine aykırı her şey nura değil, karanlığa götürür.
“Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse, bilsin ki Allah yakında öyle bir toplum getirir ki, Allah onları sever, onlar da Allah'ı severler; müminlere karşı mütevazi ve yumuşak, kâfirlere karşı da onurlu ve şiddetlidirler; Allah yolunda mücahede eder, hiçbir kınayıcının kınamasından da korkmazlar. Bu, Allah'ın bir lütfudur, onu dilediğine verir. Allah, geniş ihsan sahibidir, her şeyi çok iyi bilendir.”(Maide 54.)
Âdeti değildi ama geceleyin saat ikide âniden uyanıverdi. Yatakta öbür tarafına döndü, uyuyamadı. Uykusu iyice kaçmıştı. Bari kalkayım sıcak bir çikolata yapıp içeyim, sonra yatar uyurum dedi.
... 15 ...
Simge
İlâhiler ve Vaazlar
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.776518.8518
Euro20.436820.5187